جراحی زیبایی سینه (پستان) و انواع آن

انواع روش های جراحی زیبایی سینه به گونه ای طراحی شده اند که  زنانی که به دلیل ژنتیک، زایمان و شیردهی، کاهش یا افزایش وزن، بیماری یا هر دلیل دیگری از سینه‌های خود ناراضی هستند، بتوانند کاندیدای ایده‌آل برای بزرگ کردن سینه ای خود باشند.

اگر هریک از موارد بالا موجب شده است تا شما از سایز و فرم سینه های خود ناراضی باشید و بخواهید ظاهر و احساس سینه های خود را بهبود بخشید، ممکن است بخواهید اطلاعات بیشتری در مورد گزینه های موجود برای جراحی زیبایی سینه به دست آورید. در این مقاله مروری کوتاه، بر سه روش متداول جراحی زیبایی سینه به شما ارائه می دهیم تا به شما کمک کند تا ایده بهتری در مورد آنچه انتظار دارید داشته باشید.

انواع روش های جراحی زیبایی سینه

رایج ترین عمل زیبایی سینه، بزرگ کردن سینه است. بزرگ کردن سینه تقریباً همیشه با قرار دادن ایمپلنت برای افزایش و بزرگ کردن  اندازه سینه ها اشاره دارد.

با این حال، شما همچنین می توانید سایز سینه های خود را بدون ایمپلنت، افزایش دهید. یکی دیگر از روش های جراحی زیبایی سینه تزریق چربی است. در ادامه به بررسی هر یک از روش های جراحی زیبایی سینه می پردازیم .

لازم به ذکر است که لیفت سینه به طور کلی در دسته بزرگ کردن سینه قرار نمی گیرد. اگرچه آنها می توانند در افزایش ظاهر سینه شما بسیار موثر باشند، اما از نظر فنی سایز سینه ها را بزرگ نمی کنند بلکه فرم آن ها بهبود می بخشد.

به طور کلی انواع روش های جراحی زیبایی سینه شامل موارد زیر می شود:

  • پروتز سینه
  • لیفت سینه
  • تزریق چربی
  • ماموپلاستی
  • ژنیکوماستی
انواع روش های جراحی زیبایی سینه

بیشتر بخوانید=> درمان ژنیکوماستی

پروتز سینه

با اینکه روش های مختلفی برای جراحی زیبایی سینه موجود است اما عموما پروتز سینه به طور مداوم از محبوب ترین روش های  بزرگ کردن سینه در ایران و حتی جهان است. ناگفته نماند، که این روش از انواع روش های بزرگ کردن سینه همچنین محبوب ترین شکل جراحی پلاستیک هستند.

کاشت سینه برای زنانی که از پر بودن سینه های خود ناراضی هستند یا زنانی که دو سینه با اندازه های متفاوت دارند (چه به دلیل ژنتیک و چه به دلیل ماستکتومی) موثر است. قرار دادن پروتز در سینه نیاز به یک جراحی ساده دارد که معمولاً تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود.

ایمپلنت ها می توانند در سه زمینه خاص متفاوت باشند: نوع پروتز، نوع برش و محل قرار دادن پروتز.

لیفت سینه

اگرچه سایز کوچک یکی از شایع‌ترین شکایات در مورد سینه‌ها است، افتادگی یا نامرتب بودن سینه‌ها نیز اغلب دلیلی دیگر برای جراحی زیبایی سینه است. سن، زایمان، شیردهی و عوامل ژنتیکی همگی می توانند در افتادگی سینه ها نقش داشته باشند. خوشبختانه، شما می‌توانید با نیروی جاذبه مبارزه کنید و از سینه‌های شکیل بار دیگر از طریق عمل لیفت سینه لذت ببرید. درست مانند پروتز سینه، لیفت سینه یک عمل جراحی است که تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود.

تکنیک های مختلفی برای لیفت سینه با استفاده از انواع یا اشکال مختلف برش وجود دارد. انتخاب روش انجام جراحی توسط جراح سینه تا حد زیادی به نوع بدن و میزان افتادگی شما بستگی دارد.

انواع روش لیفت سینه

از آنجایی که بلند کردن سینه ها می تواند توهم سینه های بزرگ تر را ایجاد کند، لیفت سینه ممکن است به عنوان یک روش مستقل انجام شود. به این روش لیفت سینه با افزایش خودکار نیز گفته می شود . با این حال، می‌توان آن را به راحتی با پروتز سینه ترکیب کرد تا هم به لیفت و هم حجم بیشتر برسد. اینکه کدام یک برای شما بهتر است به اهداف کلی شما برای سینه ها و توصیه پزشک شما بستگی دارد.

تزریق چربی به سینه

سومین گزینه برای جراحی زیبایی سینه تزریق چربی است که تنها گزینه از بین این سه روش  است که حداقل تهاجمی است، به این معنی که نوعی جراحی کم تهاجمی است. انتقال چربی به سینه به زنان این امکان را می دهد که سینه های خود را به طبیعی ترین شکل ممکن پر کرده و کانتور کنند.

این جراحی  برای خانم هایی که می خواهند سینه های خود را بزرگ کنند و همچنین دارای چربی اضافی در جای دیگر بدن هستند ایده آل است. برای به دست آوردن نتایج خوب از تزریق چربی، سینه های شما باید از قبل فرم و رنگ پوست خوبی داشته باشند و باید توجه داشته باشید که فقط افزایش اندکی در حجم مشاهده خواهید کرد.

روش های تزریق چربی

برای برداشت چربی که به عنوان پرکننده طبیعی برای سینه‌ها استفاده می‌شود، پزشک از لیپوساکشن (معمولاً ترکیبی از لیپوساکشن مبتنی بر آب و لیزر یا با فرکانس رادیویی) استفاده می‌کند تا به آرامی چربی را از نواحی که دارای چربی اضافه است بردارد.

نواحی که می تواند از آن چربی برداشت شامل  کمر، ران ها یا حتی بالای بازوها یا ترکیبی از چندین ناحیه می باشد. در ادامه چربی های گرفته شده از طریق دستگاهی منتقل می شود که کیفیت آن را تضمین می کند و از آلودگی ها محافظت می کند. سپس می‌توان چربی را مستقیماً در سینه‌های شما تزریق کرد تا آن‌ها را پر کرده و به دلخواه شکل دهد.

کاندید تزریق چربی

انتقال چربی روشی است که برای زنانی که روش پروتز سینه را دوست ندارند، به دنبال زمان بهبودی سریع‌تر هستند، مناسب است.

تزریق چربی را نیز می تواند با جراحی پروتز سینه ترکیب کرد تا ناهنجاری های کوچک را برطرف کند. با این حال، باید آگاه بود که بسیاری از زنان کاندیدای ایده آلی برای عمل انتقال چربی به سینه نیستند و با کاشت سینه به نتایج بهتری دست خواهند یافت.

ماموپلاستی

کوچک کردن سینه که به عنوان ماموپلاستی کاهش دهنده نیز شناخته می شود، یک عمل جراحی است که هدف آن کاهش اندازه سینه ها است. این دومین عمل جراحی پلاستیک متداول انجام شده در بخش جراحی زیبایی است.

بیماران زمانی که سینه هایشان باعث ناراحتی جسمی یا عاطفی می شود یا صرفاً از شکل و اندازه بزرگ سینه ها ناراضی هستند، ممکن است جراحی کوچک کردن سینه را در نظر بگیرند.

ژنیکوماستی

جراحی ژنیکوماستی یا جراحی کوچک کردن سینه مردان روشی است که هدف آن اصلاح سینه های مردانه بزرگ شده است. گاهی اوقات، ژنیکوماستی به اندازه ای شدید است که منجر به افتادگی پاکت سینه می شود و ممکن است نیاز به لیفت سینه نیز باشد.

جراحی کوچک کردن سینه مردان دارای میزان رضایت بسیار بالایی است و نشان داده شده است که کیفیت زندگی بیماران را بهبود می بخشد.

سخن پایانی

اگر هر یک از روش های جراحی زیبایی سینه انتخاب کرده اید، اولین قدم شما برای انجام هر کدام از این روش ها، داشتن افکار واقع بینانه و بعد از آن گرفتن تعیین وقت مشاوره با دکتر فوق تخصص زیبایی سینه در اهواز است.

دکتر مریم عواطفی

دکتر مریم عواطفی

دکتر عواطفی هم اکنون دارای مدرک فلوشیپ جراحی پستان است و کلیه اعمال جراحی پستان شامل سرطان سینه، درمان بیماری های سینه، بازسازی سینه، انواع جراحی های زیبایی سینه را به عنوان تنها فلوشیپ جراحی پستان در جنوب ایران در استان خوزستان انجام می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *