دوران نقاهت پروتز سینه چقدر است؟

انتخاب جراح پستان برای بزرگ کردن سینه مستلزم در نظر گرفتن عوامل زیادی است که مهمتر از همه، دوره نقاهت پس از عمل است. بلافاصله پس از جراحی، بدن شما روند طولانی بهبودی را طی می کند. به طور متوسط، بسته به بدن شما، این ممکن است حدود شش هفته طول بکشد. با ما در این مقاله همراه باشید تا به بررسی دوران نقاهت پروتز سینه بپردازیم.

دوران نقاهت بعد از عمل پروتز سینه

قبل از بحث در مورد چگونگی بهبودی و دوران نقاهت بعد از پروتز سینه می‌خواهیم روند استاندارد بهبودی را با شما در میان بگذاریم:

دوره نقاهت پروتز سینه بلافاصله پس از عمل

 بلافاصله پس از بیدار شدن از عمل پروتز سینه ، احساس گیجی، درد و حتی کمی احساس بی‌حالی خواهید داشت. این احساسات نتیجه از بین رفتن بیهوشی است که در چند ساعت پس از بیدار شدن از خواب کاهش می یابد.

دوره نقاهت پروتز سینه24 ساعت اول پس از جراحی 

در دوران نقاهت پروتز سینه به احتمال زیاد پزشک چندین نسخه به شما داده است که می تواند شامل آنتی بیوتیک ها و مسکن ها باشد. پس از از بین رفتن کامل بیهوشی، بسیاری از زنان گزارش کرده اند که شروع به احساس درد در ناحیه جراحی می کنند که در این راستا خوردن مسکن ها می تواند تاثیر گذار واقع شود.

در راستای مراقبت های بعد از پروتز سینه بهترین جراح سینه دستورالعمل های زیر را به شما ارائه می دهد:

  • الکل ننوشید
  • دست هایتان را بالای سرتان نبرید
  • درگیر فعالیت های سنگین نباشید
  • داروهای مسکن تجویز شده را در صورت نیاز مصرف کنید

دوره نقاهت پروتز سینه سه تا هفت روز پس از جراحی

 دوران نقاهت پروتز سینه در72 ساعت اول زمانی است که بیماران بیشترین درد را احساس می کنند. بسته به سطح درد، جراح در دوره نقاهت پروتز سینه ممکن است جایگزین هایی برای قرص های ضد درد ارائه دهد. به خاطر داشته باشید که مصرف این قرص ها می تواند عوارض جانبی خطرناکی از جمله یبوست، سرگیجه و حتی اعتیاد داشته باشد.

دوران نقاهت پروتز سینه چقدر است؟

پس از پایان 7 روز و رعایت مراقبت های بعد از پروتز سینه بیشتر زنان می توانند به زندگی نیمه عادی، از جمله شغل پشت میز برگردند. با این حال، به آنها هشدار داده می شود که تا زمانی که دوران نقاهت پروتز سینه به طور کامل به پایان نرسیده است، فعالیت بدنی را به حداقل برسانند. پیشنهاد می شود که بیماران در این دوره روی مبل یا تخت خود استراحت کنند. 

اگر یک شغل تمام وقت یا نیمه وقت دارید، توصیه می شود تا اتمام دوران نقاهت پروتز سینه به سرکار نروید یا حداقل هفت روز پس از جراحی صبر کنید و سپس به سرکار خود باز گردید. با این حال، ممکن است هنگام نشستن روی صندلی اداری بیش از 8 ساعت در روز با ناراحتی خفیف تا شدید مواجه شوید. 

دوره نقاهت پروتز سینه یک تا شش هفته پس از جراحی

هرچه که از دوره نقاهت پروتز سینه بیشتر بگذرد بیماران به بازگشت به زندگی عادی خود ترغیب می شوند. در این زمان به یاد داشته باشید که ورزش باید سبک باشد و فعالیت های سنگین باید به حداقل برسد.

فعالیت‌هایی مانند اسب‌سواری، دویدن یا هر حرکت فیزیکی که می‌تواند شامل بالا و پایین یا حرکت پهلو به پهلو باشد، منع می‌شوند، زیرا می‌توانند باعث جابجایی ایمپلنت‌ها شوند. در این مرحله از دوران نقاهت پروتز سینه، مسکن های بدون نسخه می توانند هر گونه درد طولانی مدت را کاهش دهند.

عموما دوره نقاهت پروتز سینه بین شش تا هشت هفته طول می کشد.

چه مدت طول می کشد تا دوران نقاهت پروتز سینه تمام شود؟

می توان گفت دوره ای که پس از آن می توانید یک زندگی عملاً عادی داشته باشید بین 10 تا 14 روز پس از جراحی است. این شامل بازگشت به سر کار و فعالیت های عادی روزانه و همچنین پیاده روی و ورزش هایی است که قسمت بالایی بدن را درگیر نمی کند.

پس از این 10 روز و پس از برداشتن بخیه ها، می توانید زندگی عادی خود را شروع کنید. با این حال، بسیار مهم است که این کار را در دوران نقاهت پروتز سینه به تدریج انجام دهید ، زیرا به این ترتیب بدن شما با شرایط جدید سازگار می شود.

اگر منظور از بازگشت به زندگی عادی پس از اتمام دوران نقاهت پروتز سینه انجام تمرینات با شدت بالا در قسمت بالایی تنه باشد که بازوها و سینه ها را درگیر می کند، این دوره تا 6 هفته طول می کشد.

قبل از انجام این نوع ورزش و ورزش های شدید مانند کراس فیت بعد از بزرگ کردن سینه ، باید آن را با جراح خود در میان بگذارید.

تمرینات کراس فیت و قدرت سینه باید 6 هفته بعد از عمل شروع شود

در مورد التهاب باید بدانید که حداقل 6 ماه ادامه خواهد داشت و در این مدت سینه های شما حجم بیشتری خواهند داشت. با این حال، پس از این مدت می توانید اندازه قفسه سینه نهایی خود را ببینید.

 برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوران نقاهت پروتز سینه یا سایر گزینه های جراحی فرم زیر را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس حاصل گردد..

نام و نام خانوادگی
شماره تماس
اطلاعات شما با موفقیت ارسال شد
پیام شما ارسال نشد دوباره تلاش کنید

هزینه پروتز سینه در اهواز چقدر است؟

دکتر مریم عواطفی

دکتر مریم عواطفی

دکتر عواطفی هم اکنون دارای مدرک فلوشیپ جراحی پستان است و کلیه اعمال جراحی پستان شامل سرطان سینه، درمان بیماری های سینه، بازسازی سینه، انواع جراحی های زیبایی سینه را به عنوان تنها فلوشیپ جراحی پستان در جنوب ایران در استان خوزستان انجام می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *