لیفت سینه در اهواز

لیفت سینه یک روش کم تهاجم برای بالا بردن سینه های افتاده و سفت کردن پوست می باشد. با انجام لیفتینگ، نوک سینه در جای مناسب تری قرار می گیرد. در این روش برای ایجاد فرم دهی مناسب به سینه ها، اندازه ناحیه تیره رنگ اطراف نوک سینه کاهش می یابد.

زمانی که نوک سینه ها به سمت پایین قرار گرفته اند، یا عدم تقارن بین سینه ها وجود دارد و یا سینه ها حالت آویزان و شل دارند، می توان برای بهبود فرم سینه ها از روش هایی مانند پروتز سینه و لیفت سینه استفاده کرد.

لیفت سینه در اهواز

عوامل موثر بر افتادگی سینه

افتادگی سینه یکی از مشکلات شایع بین خانم ها است که به دلایل مختلفی مانند بالا رفتن سن، بارداری ها، کاهش و افزایش وزن شدید، عوامل وراثتی، تاثیر نیروی جاذبه زمین و … می تواند ایجاد شود. افتادگی سینه موجب کاهش اعتماد به نفس افراد می شود، در نتیجه به دنبال انجام روش های مختلف لیفت سینه هستند تا سینه های خود را خوش فرم و زیبا کنند.

پزشک با انجام لیفت سینه که یکی از روش های جراحی زیبایی سینه محسوب میشود و با بالا کشیدن سینه ها می تواند به زیبایی اندام فرد کمک کند. در داخل سینه خانم ها لیگامان کوپر وجود دارد که موجب بالا ماندن و خوش فرمی سینه ها می شود. در دوران حاملگی سینه ها پر و سنگین می شوند. در نتیجه این لیگامان ها دچار کشیدگی می شوند.

در برخی مواقع هم چاقی باعث کشیدگی پوست سینه و کاهش خاصیت کشسانی آن می شود. در این موارد بالا کشیدن سینه یک روش درمانی بدون خطر و ایمن است.  تاثیر نیروی جاذبه زمین موجب افتادگی سینه و کشیده شدن لیگامان های سینه می شود. افتادگی سینه به دلیل افزایش سن امری اجتناب ناپذیر است.

روش های مختلف لیفت سینه

لیفت سینه یا عمل بالا بردن سینه ها به دو روش  جراحی و  غیر جراحی انجام می شود. در روش جراحی پزشک جراح، پوست اضافی سینه را حذف می کند و با برطرف کردن مشکل افتادگی، موجب سفت شدن سینه ها می شود.

انواع روش لیفت سینه

روش های غیر جراحی برای انجام لیفت سینه بدون نیاز به برش جراحی و بیهوشی است. به همین علت اکثر خانم ها مایل هستند از روش های کم خطرتر برای لیفتینگ استفاده کنند.

انواع لیفت سینه

 • جراحی
 • تزریق بوتاکس
 • تزریق ژل
 • استفاده از پلاسما
 • استفاده از نخ
 • استفاده از لیزر درمانی
 • استفاده از طب سوزنی
 • ترماژ
 • روش Caci
 • روش VBL

بیشتر بخوانید=> ترمیم و بازسازی سینه

ماستوپکسی یا لیفت سینه با جراحی

یکی از روش های بسیار موثر در درمان افتادگی سینه، لیفت سینه با جراحی می باشد. در این روش جراح با حذف پوست های اضافی، بالا کشیدن و سفت کردن سینه، موجب خوش فرم شدن سینه می شود.  این جراحی در بیمارستان با بی حسی موضعی و در برخی مواقع با بیهوشی کامل انجام می شود.

پزشکان برای انجام جراحی لیفت سینه از تکنیک های مختلف استفاده می کنند. جراح با توجه به نوع سینه و انتظارات فرد، میزان و جای برش جراحی را مشخص می کند. تکنیک های پرکاربرد در انجام این جراحی عبارتند از:

 • لیفت هلالی: برای خانم هایی که افتادگی سینه جزئی دارند، از این تکنیک استفاده می شود. در این روش یک برش کوچک در قسمت بالایی هاله سینه ایجاد می شود. از این روش برای بزرگ کردن سینه هم استفاده می شود.
 • لیفت عمودی: لیفت سینه به روش عمودی بیشتر از سایر تکنیک ها انجام می شود. این روش برای درمان افتادگی سینه متوسط کاربرد دارد. در این روش پزشک برشی را در اطراف هاله تیره رنگ سینه یا آرئول و برش دیگر را به صورت عمودی در قسمت پایینی هاله سینه تا زیر سینه ایجاد می کند. در این روش پوست اضافی از بین می رود و سینه تغییر شکل زیادی می یابد.
 • لیفت T وارونه: از این روش برای درمان افتادگی شدید سینه استفاده می شود. بهترین نتیجه لیفت سینه با جراحی در این روش ایجاد می شود. این تکنیک با انجام سه برش در اطراف سینه انجام می شود.
 • لیفت پری آرئولار: از این تکنیک لیفت سینه برای درمان افتادگی خفیف سینه استفاده می شود. در این روش برش، دور هاله سینه زده می شود. از این روش برای کوچک کردن هاله تیره رنگ نوک سینه استفاده می شود.

لیفت سینه با نخ یک روش غیر جراحی

 در این روش برای لیفت سینه، از نخ های کوچک خاردار استفاده می شود. پزشک نخ ها را با کمک سوزن بسیار ظریف در زیر پوست جای می دهد. پزشک با محکم کردن نخ ها و کشیدن به سمت بالا تا حدود استخوان ترقوه می تواند افتادگی سینه ها را درمان کند. نخ های مورد استفاده بعد از گذشت دو سال جذب بدن می شوند و باید دوباره عمل لیفت انجام شود.

لیفت سینه با روش Caci یک روش غیر جراحی

در این روش لیفت سینه، پزشک با کمک یک دستگاه دستی پالس های الکتریکی را به سمت ماهیچه های اطراف سینه انتقال می دهد. در نتیجه عضلات قفسه سینه تحریک و سفت می شوند. از این روش برای درمان آسیب های عضلانی استفاده می شود. نتیجه این روش لیفت برای مدت طولانی باقی می ماند. برای کسب نتیجه مطلوب بهتر است مدت چند هفته این روش هفته ای دو بار انجام شود.

مراقبت های قبل از عمل  بالا بردن سینه

انتخاب یک پزشک جراح با تجربه برای انجام لیفت بسیار مهم است. در جلسه مشاوره با پزشک باید هدف خود را از انجام این عمل مشخص کنید. چند روز قبل از عمل باید از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین، داروهای ضد التهابی و گیاهان دارویی پرهیز کنید. همچنین برای کسب نتیجه مطلوب باید حدود یک هفته قبل از جراحی از مصرف نوشیدنی های الکلی و کشیدن سیگار اجتناب کنید.

مراقبت های بعد از لیفت سینه

برای کسب نتیجه رضایت بخش از انجام جراحی،  باید به توصیه های پزشک با دقت عمل کنید.

 • پانسمان قرار گرفته بر روی زخم جراحی نباید خیس شود.
 • احتمال ایجاد تورم، التهاب و درد کاملا طبیعی است که به مرور زمان و مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک، بهبود می یابد.
 • از مصرف نوشیدنی های الکلی و سیگار برای مدت یک هفته بعد از عمل اجتناب کنید.
 • انجام فعالیت های سنگین بدنی و ورزشی تا چند هفته بعد از عمل ممنوع است.
 • بعد از گذشت چند روز از عمل، انجام پیاده روی سبک و آرام به افزایش سرعت بهبودی کمک می کند.
 • بعد از عمل باید به صورت طاق باز بخوابید.

کلام آخر

انجام جراحی لیفت سینه برای بالا کشیدن سینه ها یک روش بسیار موثر می باشد. فرد بلافاصله بعد از انجام جراحی، متوجه وجود تغییرات زیادی در سینه های خود خواهد شد. خوش فرم شدن سینه ها موجب افزایش اعتماد به نفس و ایجاد روحیه ای شاد در فرد می شود.

بیشتر بخوانید=> جراحی ماموپلاستی

دکتر مریم عواطفی

دکتر مریم عواطفی

دکتر عواطفی هم اکنون دارای مدرک فلوشیپ جراحی پستان است و کلیه اعمال جراحی پستان شامل سرطان سینه، درمان بیماری های سینه، بازسازی سینه، انواع جراحی های زیبایی سینه را به عنوان تنها فلوشیپ جراحی پستان در جنوب ایران در استان خوزستان انجام می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *