نحوه خوابیدن بعد از پروتز سینه

پس از جراحی پروتز سینه، مراقبت هایی لازم است که باید در زندگی روزمره خود انجام دهید تا بهبودی سریع و بدون عارضه را داشته باشید. یکی از این مراقبت ها نحوه قرارگیری درست بدن در هنگام خواب است که خطری برای نتایج جراحی شما ایجاد نکند و اطمینان از اینکه در طول دوره نقاهت باعث ناراحتی شما نشود. در این مقاله، به چگونگی خوابیدن بعد جراحی پروتز سینه خواهیم پرداخت.

نحوه خوابیدن بعد از پروتز سینه

چرا نحوه خوابیدن بعد از عمل پروتز سینه مهم است؟

مانند تمام روش های جراحی، چه زیبایی و چه درمانی، استراحت برای بهبودی کامل حیاتی است. اجازه دادن به بدن شما برای ثابت ماندن و استراحت به بهبودی کمک می کند. پرهیز از فعالیت های بسیار شدید (مانند شنا یا ورزش) خطر التهاب و تحریک را در طول دوره بهبودی کاهش می دهد.

خواب نه تنها می تواند به تقویت سیستم ایمنی سالم کمک کند، که به بدن شما کمک می کند پس از جراحی خود را ترمیم کند، بلکه استراحت زیاد بر پاسخ درد و سیستم های مدیریت بدن تأثیر می گذارد. به عبارت دیگر، خواب کافی، حدود هشت ساعت در شب و احتمالاً بیشتر در روزها و هفته‌های بلافاصله پس از عمل پروتز سینه می‌تواند کمک کند درد کمتری را تجربه کنید.

وضعیت خواب ایده آل بعد از جراحی پروتز سینه

از آنجایی که قفسه سینه و بافت سینه در حین بهبودی پس از جراحی پروتز سینه حساس و ظریف خواهند بود، مهم است که در حالتی بخوابید که در حالت استراحت فشار زیادی سینه وارد نشود. بنابراین، بهتر است در دوران نقاهت پس از جراحی پروتز سینه به پشت بخوابید و روی شکم نخوابید. خوابیدن روی شکم یا پهلو پس از جراحی می تواند بر ایمپلنت ها یا برش های انجام شده توسط جراح فشار وارد کند که ممکن است نتایج شما را به خطر بیندازد.

علاوه بر این، بالا نگه داشتن قسمت بالایی بدن به کاهش التهاب و بهبودی کمک می کند، بنابراین سعی کنید در حین بهبودی خود را با استفاده از بالش های اضافی نگه دارید. همچنین ممکن است بخواهید خوابیدن در صندلی را در نظر بگیرید. عمود خوابیدن همچنین می تواند به شما کمک کند هنگام برخاستن از رختخواب کمتر از ماهیچه های سینه و بازو استفاده کنید. کاهش استفاده از این ماهیچه ها در دوران نقاهت توصیه می شود.

زمانی که کبودی و تورم فروکش کرد، معمولاً پس از چند روز، می‌توانید به پهلو بخوابید، اما فقط زمانی که از یک سوتین طبی مانند سوتین ورزشی استفاده می‌کنید.

بیشتر بدانید: مراقبت های بعد از پروتز سینه

نکات مهم برای خواب مناسب بعد از پروتز سینه

علاوه بر اطمینان از خوابیدن در وضعیت مناسب، چندین قدم دیگر وجود دارد که می توانید برای اطمینان از داشتن خوابی آرام و ایمن در روزها و هفته های بعد از عمل پروتز سینه خود انجام دهید.

1.  اگر عادت ندارید به پشت بخوابید، بهتر است حداقل یک ماه قبل از عمل این کار را تمرین کنید تا به وضعیت خواب جدید عادت کنید و مطمئن شوید که پس از انجام عمل جراحی، این کار را نخواهید کرد. نیاز به تطبیق با یک تنظیم خواب جدید.

2.  استفاده از بالش‌های اضافی زیر سر و پشت هنگام خواب، یا قرار دادن بدن یا بالش گوه‌ای، می‌تواند به شما کمک کند راحت‌تر استراحت کنید و همچنین بالاتنه شما را بالا می‌برد تا بافت درحال بهبودی سینه‌تان را از ملتهب شدن منصرف کند. این همچنین باعث بهبودی و گردش خون خوب می شود و به کاهش تورم کمک می کند.

3.  اطمینان از حفظ گردش خون در بدن، کلید کاهش تورم و بهبود پس از جراحی بزرگ کردن سینه است. فعالیت شدید، که می تواند باعث التهاب شود و نتایج جراحی شما را به خطر بیندازد، توصیه نمی شود، اما حفظ حرکت بدن با راه رفتن در خانه – یا قدم زدن در اطراف بلوک (مطمئن شدن از محافظت از قفسه سینه در برابر قرار گرفتن در معرض نور خورشید) – برای اطمینان از این امر حیاتی است. بهبودی سریع و سالم

4.  الکل و کافئین نه تنها می توانند باعث التهاب شوند، بلکه می توانند خواب شما را نیز مختل کنند. بهتر است تا زمان بهبودی کامل از مصرف هر دو ماده اجتناب کنید تا روند بهبودی به خطر نیفتد.

5.  هر گونه درد یا ناراحتی را تجربه کردید، فوراً با جراح پلاستیک یا پزشک خود تماس بگیرید. آنها می‌توانند در مورد هر دارویی که می‌توانید مصرف کنید راهنمایی کنند و سایر تکنیک‌های مدیریت درد را که می‌توانید در خانه انجام دهید، پیشنهاد کنند. آنها همچنین قادر خواهند بود تا در صورت داشتن نگرانی جدی در مورد بهبودی، قرار ملاقاتی را برای ملاقات با شما تعیین کنند.

نکات مهم برای خواب مناسب بعد از پروتز سینه

بیشتر بدانید: هزینه پروتز سینه در اهواز

نتیجه گیری

استراحت کافی و خواب با کیفیت برای بهبودی آرام پس از جراحی پروتز سینه ضروری است. با پیروی از این نکات و توصیه‌ها، می‌توانید یک محیط خواب راحت ایجاد کنید و بهبود و بهبودی مطلوب را ارتقا دهید. به یاد داشته باشید که در صورت داشتن هر گونه نگرانی یا سوال در مورد وضعیت خواب یا مراقبت های بعد از عمل با جراح خود مشورت کنید.

دکتر مریم عواطفی

دکتر مریم عواطفی

دکتر عواطفی هم اکنون دارای مدرک فلوشیپ جراحی پستان است و کلیه اعمال جراحی پستان شامل سرطان سینه، درمان بیماری های سینه، بازسازی سینه، انواع جراحی های زیبایی سینه را به عنوان تنها فلوشیپ جراحی پستان در جنوب ایران در استان خوزستان انجام می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *