هزینه بازسازی سینه در اهواز

هزینه جراحی بازسازی سینه در بخش خصوصی به مراحل جراحی و نوع بازسازی بستگی دارد. انواع مختلف بازسازی سینه پیچیدگی متفاوتی دارند و بنابراین زمان و تلاش متفاوتی که جراح برای جراحی شما نیاز دارد، متفاوت است. همچنین بستگی به این دارد که آیا همزمان با ماستکتومی انجام می شود یا با تاخیر انجام می شود و همچنین ممکن است شامل هزینه های یک متخصص بیهوشی، دستیار جراحی، هزینه های اضافی بیمارستان و سایر هزینه ها باشد. معمولاً در بخش خصوصی، بیشتر هزینه‌ ترمیم و بازسازی سینه شامل امکانات و خدمات بیمارستان بعد از عمل می‌شود.

عوامل موثر بر هزینه جراحی باز سازی سینه

هزینه های بازسازی سینه ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • دستمزد جراح
  • هزینه های بیمارستان یا مرکز جراحی
  • هزینه های بیهوشی
  • نسخه های دارویی
  • لباس های بعد از جراحی
  • آزمایشات پزشکی و تصویربرداری

هنگام انتخاب یک جراح برای بازسازی سینه، به یاد داشته باشید که تجربه جراح و راحتی شما با او به اندازه هزینه نهایی جراحی مهم است

شماره-تماس-دکتر-عواطفی

عوامل متعددی بر هزینه بازسازی سینه تأثیر می گذارد که شامل موارد زیر است:

مکان قرار گیری مطب

روش‌های جراحی معمولاً در مناطق بالای شهر که هزینه زندگی بالاتری نسبت به مناطق حومه‌ای یا روستایی دارند، هزینه بازسازی سینه بیشتری دارد. بسته به اینکه همزمان با ماستکتومی یا بدون ماستکتومی انجام شود، بازسازی سینه معمولاً در بیمارستان یا مرکز جراحی سرپایی انجام می شود، جایی که هزینه ها معمولاً بسیار کمتر است. 

در صوتی که در شهر شما جراح پستانی وجود نداشته باشد هزینه جراحی باز سازی سینه شما بیشتر نیز خواهد شد. به عنوان مثال، در برخی موارد، اگر در یک منطقه روستایی تر زندگی می کنید که جراح پلاستیک تخصصی در محلی در دسترس نیست، ممکن است لازم باشد برای دنبال کردن گزینه بازسازی که بهترین و ترجیحی شماست، سفر کنید. شما باید هزینه حمل و نقل و محل اقامت را برای مشاوره اولیه و حداقل یک عمل جراحی نیز علاوه بر هزینه جراحی باز سازی سینه پرداخت کنید.

هزینه های بازسازی سینه ممکن است شامل دستمزد جراح، هزینه های بیمارستان یا مرکز جراحی، هزینه های بیهوشی، و هزینه ایمپلنت سینه و گشادکننده های بافت (در صورت وجود) باشد.

جراحی را انتخاب کنید که سطح تجربه‌اش به قدری بالا باشد، که با تکنیک بازسازی که به طور منظم در نظر دارید، نتایج استثنایی ایجاد کند. 

مدارک و سطح تجربه متخصص

اکثر جراحان برای انجام جراحی بازسازی سینه آموزش دیده اند، اما ارزش وقت گذاشتن را دارد تا یک جراح پستان دارای گواهی هیئت مدیره و متخصص در بازسازی سینه را پیدا کنید تا به تیم جراحی شما بپیوندد

بسیاری از جراحان که در روش‌های جراحی زیبایی سینه مانند پروتز سینه تخصص دارند، به ندرت جراحی های درمانی مانند بازسازی سینه را انجام می‌دهند و ممکن است روشی را که برای نیازهای شما مناسب‌تر است ارائه ندهند.

هر چه یک متخصص آموزش و تجربه پیشرفته تری در انجام جراحی بازسازی سینه داشته باشد، احتمالاً دستمزد جراح او بالاتر خواهد بود. برای مثال، فلوشیپ‌های پستان، آموزش‌های ارزشمندی را برای جراحانی فراهم می‌کند که با استفاده از بافت اهدایی از سایر نواحی بدن، بازسازی سینه را با پیوند فلپ بافتی انجام می‌دهند.

جراح-پستان-با-تجربه

نوع عمل بازسازی سینه

دو گزینه اصلی برای بازسازی سینه وجود دارد:

  • در بازسازی مبتنی بر ایمپلنت از همان نوع پروتز سینه استفاده می شود که جراحی زیبایی سینه انجام می شود.
  • بازسازی اتولوگ (یا فلپ بافتی) از بافت خود استفاده می کند که از قسمت دیگری از بدن (اغلب باسن یا پایین شکم) برای بازسازی سینه گرفته شده است. به عنوان مثال، فلپ لاتیسیموس پشتی از بافت قسمت بالایی کمر استفاده می کند، در حالی که فلپ DIEP از بافت شکم استفاده می کند. 

در مواردی که حجم بیشتری مورد نیاز است، بیماران ممکن است ترکیبی از این دو را داشته باشند (معروف به بازسازی سینه هیبریدی یا ترکیبی).

حدود 80 درصد از جراحی های بازسازی سینه مبتنی بر ایمپلنت هستند، تا حدی به این دلیل که همه جراحان عموما برای انجام این روش نسبتا ساده آموزش دیده اند. 

مراحل بازسازی سینه

بازسازی فلپ به جراحانی نیاز دارد که در میکروسرجری تخصص داشته باشند، زیرا این روش ها مستلزم اتصال مجدد عروق خونی در قفسه سینه است. روش‌های فلپ بسیار پیچیده‌تر، از نظر فنی چالش برانگیز، کار فشرده‌تر و زمان‌بر هستند که دستمزد جراح در هزینه بازسازی سینه منعکس خواهد شد. 

با این حال، جراحی فلپ می تواند گزینه بهتری برای بیمارانی باشد که بافت باقیمانده کافی برای پوشش ایمپلنت ندارند یا به سادگی نمی خواهند ایمپلنت داشته باشند. 

مشاوره با بهترین جراح پستان مانند دکتر مریم عواطفی که طیف وسیعی از تکنیک ها را ارائه می دهد به شما کمک می کند گزینه های درمانی خود را بهتر بشناسید و هزینه ها را مقایسه کنید.

روش ها و جراحی های مورد نیاز

عامل دیگری که در هزینه بازسازی سینه باید در نظر گرفت روش ها و جراحی های مورد نیاز است. در برخی موارد، بازسازی سینه را می توان در همان عمل جراحی ماستکتومی (معروف به بازسازی فوری سینه) انجام داد. 

اگر برای کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه، ماستکتومی پیشگیرانه انجام می دهید، بازسازی تقریباً همیشه در طی همان عمل انجام می شود. بازسازی سینه فوری به این معنی است که هزینه های بیمارستان و بیهوشی را فقط یک بار پرداخت می کنید و هزینه کلی خود را کاهش می دهید.

بسته به برنامه درمان سرطان و ترجیحات شخصی شما، ممکن است هفته‌ها، ماه‌ها یا حتی سال‌ها پس از ماستکتومی (مثلاً پس از بهبود بافت‌های شما از پرتودرمانی) جراحی ترمیمی انجام دهید. 

بازسازی تاخیری گران تر خواهد بود، به خصوص اگر روش شما شامل یک سری از دو یا چند روش باشد. نیاز به جراحی های متعدد در بازسازی مبتنی بر فلپ رایج تر است. در روش اولیه بافت دهنده را برداشت می کند و سینه را بازسازی می کند، در حالی که روش دوم چندین ماه بعد (پس از سالم شدن بافت) نتایج شما را اصلاح می کند. 

با تیم جراحی خود در مورد اینکه چگونه فکر می کنند می توانید بهترین نتیجه را با کمترین تعداد عمل به دست آورید، صحبت کنید.

تعداد سینه ها

برخی از زنانی که به سرطان سینه در یک پستان مبتلا می شوند، ماستکتومی دوطرفه را انتخاب می کنند. هزینه بازسازی هر دو سینه بیشتر از هزینه بازسازی یک سینه خواهد بود. انجام هر دو عمل به طور همزمان مقرون به صرفه تر است، اما با این حال باز هم بیشتر از بازسازی یک سینه خواهد بود.

زنانی که فقط در یک طرف سینه خود مشکل دارند، سینه دیگر را نگه می دارند، اما برای بهبود تقارن، روشی مانند کوچک کردن سینه، لیفت سینه یا بزرگ کردن بر اساس ایمپلنت را انتخاب می کنند. جراح می‌توانند درباره همه گزینه‌ها و نحوه تأثیر آنها بر هزینه باز سازی سینه نهایی شما صحبت کنند.

مدت زمان بهبودی شما در یک مرکز پزشکی 

بازسازی سینه یک جراحی بزرگ است. معمولاً در بیمارستان و تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود و بسته به اینکه بهبودی شما چگونه پیش می‌رود، می‌توانید برای بازسازی مبتنی بر ایمپلنت حداقل 1 تا 2 روز و برای روش های فلپ  3 تا 6 روز در بیمارستان یا مرکز بهبودی بمانید. هرچه مدت زمان پس از عمل شما طولانی تر باشد، هزینه جراحی بازسازی سینه بیشتر خواهد بود.

برای اطلاع دقیق از هزینه و تعیین وقت مشاوره فرم زیر را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس حاصل گردد.

نام و نام خانوادگی
شماره تماس
اطلاعات شما با موفقیت ارسال شد
پیام شما ارسال نشد دوباره تلاش کنید
دکتر مریم عواطفی

دکتر مریم عواطفی

دکتر عواطفی هم اکنون دارای مدرک فلوشیپ جراحی پستان است و کلیه اعمال جراحی پستان شامل سرطان سینه، درمان بیماری های سینه، بازسازی سینه، انواع جراحی های زیبایی سینه را به عنوان تنها فلوشیپ جراحی پستان در جنوب ایران در استان خوزستان انجام می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *