پروتز سینه توسط بهترین جراح پروتز سینه در اهواز

پروتز سینه در اهواز، یکی از عمل‌های بسیار مهم است و نیازمند این است که توسط بهترین جراح پروتز پستان انجام شود. ما در این نوشته، در خصوص پروتز پستان، مزیت‌های آن، سن مناسب برای انجام پروتز و… صحبت می‌کنیم و در آخر نیز یکی از بهترین جراحان پروتز پستان در اهواز را معرفی می‌کنیم.

بهترین جراح پروتز سینه در اهواز

پروتز سینه چیست؟

پروتز سینه یک روش جراحی زیبایی است که با قرار دادن پروتز در بافت سینه، به بزرگ شدن اندازه، ترمیم و بازسازی سینه و بهتر شدن فرم آن کمک زیادی می‌کند. این جراحی برای خانم‌هایی که به دلیل داشتن سینه‌های کوچک، اعتماد به نفس پایینی دارند، بسیار موثر است. در این روش، پروتزهای ساخته شده از مواد مختلف مانند سیلیکون درون بافت سینه قرار می‌گیرند که به سینه‌ها حجم و شکل دلخواه می‌بخشد. جراحی پروتز پستان توسط بهترین جراح پروتز پستان در اهواز انجام می‌شود.

پروتز سینه

چه افرادی می‌توانند جراحی پروتز سینه را انجام دهند؟

جراحی پروتز سینه یک روش مناسب برای خانم‌هایی است که به دلیل اندازه کوچک یا عدم توازن سینه‌ها، ناراحت هستند یا به دلیل بیماری‌های خاص (مانند سرطان سینه) نیاز به بازسازی پستان دارند. در پاراگراف بعدی، در مورد افرادی که می‌توانند جراحی پروتزپستان را انجام دهند، صحبت می‌کنیم.

 1. افرادی که سینه کوچک دارند: اگر سینه‌های شما به خاطر عوامل ژنتیکی، تغذیه نامناسب و… کوچک باشد، جراحی پروتز پستان می‌تواند به افزایش حجم و اندازه سینه و بهبود شکل ظاهری آن کمک کند.
 2. عدم تقارن سینه‌ها: اگر سینه‌های شما هم اندازه هم نیستند و یکی از سینه‌ها از دیگری کوچکتر یا بزرگ‌تر است، شما می‌توانید با مراجعه به بهترین جراح پروتز سینه در اهواز، این عمل را انجام دهید.
 3. جراحی ماستکتومی: ماستکتومی یا جراحی برداشت پستان ممکن است به خانم‌ها حس بدی را منتقل کند، بنابراین جراح پروتز پستان یکی از گزینه‌های مناسب برای بازسازی پستان است. در این روش، یک پروتز پستان مصنوعی یا بافت ترمیمی با روش جراحی کاشته می‌شود تا شکل و حجم سینه را بازسازی و بهبود ببخشد.

نکته: مهم است که جراحی پروتز توسط بهترین جراح پروتز سینه در اهواز انجام شود. این جراح باید دارای تخصص، تجربه و مهارت کافی در این زمینه باشد تا بهترین نتیجه ممکن به دست بیاید.

چه افرادی نمی‌توانند جراحی پروتز سینه را انجام دهند؟

 1. در صورتی که فرد مبتلا به بیماری اتوایمیون ( نوعی بیماری خود ایمنی است) باشد، جراحی پروتز پستان توصیه نمی‌شود. چون احتمال این وجود دارد که بدن به پروتز پستان را پس بزند بدهد.
 2. ابتلای فرد به بیماری‌ها و سندرم‌هایی که روند بهبود زخم و یا انعقاد خون را مختل می‌کنند. در برخی از بیماری‌ها و سندرم‌ها مانند دیابت، که می‌تواند تاثیر منفی بر روی بهبودی زخم‌ها پس از عمل جراحی داشته باشد، جراحی پروتز پستان توصیه نمی‌شود. این بیماری‌ها می‌توانند فرآیند بهبودی و التیام زخم‌ها را کند کنند و خطر عفونت را افزایش دهند.
 3. در صورتی که فرد دارای بیماری عفونی در بدن باشد، جراحی پروتز پستان توصیه نمی‌شود. عفونت می‌تواند خطرات جدی را به همراه داشته باشد.
پروتز سینه

سن مناسب برای جراحی پروتز سینه

تعیین سن دقیق برای جراحی پروتز سینه به عوامل مختلفی بستگی دارد و باید با توجه به شرایط هر فرد مورد بررسی قرار بگیرد. تقریبا زنان در سنین مختلف برای جراحی پروتز پستان اقدام می‌کنند اما زنان بین 19 تا 34 سال تمایل بیشتری برای انجام این عمل دارند؛ در این سن، بسیاری از زنان به دنبال بهبود شکل و اندازه سینه‌های خود هستند. با این حال، درصد بالایی از زنان بین 35 تا 50 سال نیز برای جراحی پروتز پستان اقدام می‌کنند. البته، با بالا رفتن سن، تعداد افراد کمتری برای انجام این جراحی اقدام می‌کنند.

پروتز سینه

عوامل موثر در انتخاب سن برای عمل جراحی پروتز سینه

سلامت فرد، برای جراحی پروتز پستان اهمیت بسیار زیادی دارد. در پاراگراف بعدی، در مورد زنانی که گزینه مناسبی برای جراحی پروتز پستان هستند، صحبت می‌کنیم.

 1. بالای 18 سال باشد.
 2. انتظارات واقع‌بینانه از جراحی پروتز سینه داشته باشند. فرد باید انتظار و توقع واقع‌بینانه و منطقی از جراحی پروتز پستان داشته باشد.
 3. جراحی پروتز پستان نیازمند مراقبت‌های قبل و بعد از عمل است. فرد باید آمادگی لازم برای انجام این مراقبت‌ها را داشته باشد تا نتیجه مطلوب را برای خود به ارمغان بیاورد.

نکته: برای انجام جراحی پروتز پستان توسط بهترین جراح پروتز پستان در اهواز، محدودیت سنی وجود ندارد. مهمترین نکته، سلامت فرد و آمادگی جسمی و روانی فرد برای انجام این جراحی است.

بیشتر بخوانید: فیبروآدنوم پستان

مزیت‌های انجام جراحی پروتز سینه توسط بهترین جراح پروتز سینه در اهواز

 1. افزایش اعتماد به نفس: جراحی پروتز پستان می‌تواند به شما کمک کند تا اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید. با بهبود شکل و اندازه سینه‌ها، شما احساس رضایت بیشتری از بدن خود پیدا می‌کنید.
 2. تعادل و تناسب بدن: ممکن است شما به خاطر عواملی مانند بارداری، افتادگی سینه، کاهش حجم سینه پس از لاغری، از شکل و اندازه سینه خود ناراضی باشید. با جراحی پروتز سینه، می‌توان تعادل و تناسب بدن را بهبود بخشید و شکل دلخواه سینه‌ها را داشت.
 3. تاثیر روانی مثبت: اندازه و شکل سینه‌ها بر روی احساسات شما تاثیر روانی مثبتی می‌گذارد و رضایت بیشتری از خود خواهید داشت.
 4. امکان انتخاب شکل و اندازه: با انجام جراحی پروتز پستان، شما می‌توانید شکل و اندازه سینه‌های خود را تعیین کنید.

نکته: نیاز به توضیح است که جراحی پروتز پستان تصمیمی شخصی است و قبل از تصمیم‌گیری، بهتر است با بهترین دکتر جراح پروتز پستان در اهواز مشورت کنید تا او راهنمایی‌های لازم را در مورد این جراحی و نتایج آن، به طور دقیق و واقع‌بینانه برای شما بیان کند.

پروتز سینه

انواع پروتز سینه

پزشک جراح با توجه به سن بیمار، لاغر و یا چاق بودن، نوع پوست فرد، شغل و  امکان باردار شدن در آینده نوع مناسب پروتز را برای فرد انتخاب می کند. به طور مثال استفاده از پروتزهای بزرگ برای افراد لاغر موجب غیر طبیعی شدن سینه ها نسبت به اندام های دیگر می شود. همچنین کسانی که پوست سینه آنها به دلیل بالا رفتن سن خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده است،  نباید از پروتزهای بزرگ استفاده کنند.

انواع پروتز سینه

انواع پروتز سینه از جنبه های مختلف تقسیم بندی می شود. این پروتزها  از نظر حجم در سه گروه پروتز با برجستگی کم، زیاد و یا خیلی زیاد وجود دارند. نوع دیگر تقسیم بندی پروتزها بر اساس شکل ظاهری آنها است که در دو نوع اشکی و گرد قرار می گیرند.

پروتز گرد برای خانم هایی استفاده می شود که دوست دارند سینه هایی برجسته تر داشته باشند. اما مدل اشکی فرم طبیعی تری برای سینه ها ایجاد می کند. این نوع برای خانم هایی با سینه های خیلی کوچک مناسب است. همچنین مدل اشکی برای بهبود وضعیت سینه های نامتقارن بسیار موثر است.

پروتز سینه بر اساس جنس

کیفیت جنس های مختلف پروتز پستان تفاوت زیادی با هم ندارند. تفاوت اصلی این پروتزها در انتخاب محل برش، هزینه جراحی و احساس راحتی بیمار می باشد. پروتزها بر اساس جنس به سه گروه تقسیم بندی می شوند که عبارتند از:

پروتز ثابت

پروتز پستان ثابت به شکل اشک بوده و تراکم سیلیکونی بالایی دارد. ظاهر این پروتز طبیعی تر از پروتز آب نمکی و غیر طبیعی تر از پروتز سیلیکونی می باشد. بافت این پروتز سفت و امکان آسیب آن بسیار کم می باشد. برای قرار دادن این پروتز برش های بزرگتری نیاز است.

پروتز آب نمکی

شکل نوع آب نمکی تقریبا گرد بوده و بعد از جایگذاری در داخل سینه با آب نمک پر می شود. برای قرار دادن این نوع پروتز برش کوچکتری نیاز است زیرا این پروتز از قبل پر نشده است. احتمال پارگی این پروتز بیشتر از پروتز سیلیکونی می باشد. البته آب نمک داخل پروتز بعد از پارگی پروتز جذب بدن می شود و مشکلی ایجاد نمی کند.

پروتز سینه

پروتز سیلیکونی

این نوع از جنس سیلیکون و دارای حالت ژله ای است. این پروتزها سینه های طبیعی شکل ایجاد می کنند. این پروتزها مقاوم تر از دیگر پروتزها بوده و  احتمال چین خوردگی در این پروتز کم است. افراد زیر 22 سال نباید از این پروتز استفاده کنند. کسانی که از پروتز سیلیکونی استفاده کرده اند باید بعد از گذشت 3 سال از قرار دادن پروتز در داخل بافت پستان حتما برای کسب اطمینان از سلامت آن ام آر آی انجام دهند.

نتیجه‌گیری

جراحی پروتز سینه در اهواز، توسط دکتر مریم عواطفی بهترین جراح زیبایی سینه در این شهر انجام می‌شود. قبل از تصمیم‌گیری در مورد جراحی پروتز پستان در اهواز، توصیه می‌کنیم با مراجعه به پزشک متخصص و مشورت گرفتن از او، جزئیات و جوانب مربوط به جراحی را بررسی کنید و مطمئن شوید که تیم پزشکی دارای مهارت و تخصص لازم برای انجام این جراحی هستند.

سوالات متداول درباره جراحی پروتز سینه

دکتر مریم عواطفی

دکتر مریم عواطفی

دکتر عواطفی هم اکنون دارای مدرک فلوشیپ جراحی پستان است و کلیه اعمال جراحی پستان شامل سرطان سینه، درمان بیماری های سینه، بازسازی سینه، انواع جراحی های زیبایی سینه را به عنوان تنها فلوشیپ جراحی پستان در جنوب ایران در استان خوزستان انجام می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *